مجتمع تفریحات دریایی

مجتمع ورزش های دریایی کیش بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مجموعه تفریحات و ورزشهای دریایی کشور بوده و تنها مرکز ورزش دریایی هوشمند در کشور می باشد.
این مجموعه زیبا با ساحل ماسه‌ای بسیار تمیز و شیب مناسب، در مرکز سواحل تفریحی قسمت شرقی کیش که از نواحی پرتردد و مجاور هتل‌ها و بازارهای کیش است واقع شده و از این لحاظ امکان دستیابی به وسایل و امکانات ورزشی دریایی برای گردشگران راحت‌تر است. این مجموعه با آخرین فناوری و استانداردهای روز دنیا طراحی شده و در تمام طول سال قابل استفاده است.

مجتمع تفریحات دریایی
این سازه دریایی که به عنوان طرح برگزیده مجله معتبر New Architect فرانسه معرفی شده است ، در دو بخش دریایی و ساحلی طراحی و اجرا گردیده است که بخش دریایی آن شامل یک عرشه نیم دایره به طول ۳۰۰ متر و عرض عرشه ۳ متر می باشد که محیط دریایی این مجموعه را احاطه نموده و خود عرشه به روش شمع کوبی ساخته شده که در فضای بین شمع ها ارتباط با دریای پیرامون این مجتمع برقرار است.
بخش خشکی این سازه نیز دارای یک سازه بتنی نیم دایره است که بیش از ۱۷ فضای تفکیک شده دارد و در این فضاها امکاناتی نظیر کافی شاپ، سالن ماساژ ، فروشگاه لولزم شنا ، سرویس های بهداشتی ، دوش ، انبار ، اتاق غریق نجات و … جای گرفته اند.
فضاهای باز ساحلی توسط راهروی تمام چوبی به هم ارتباط دارند و پوشش بالای سازه بتنی را یک سازه پارچه ای با طراحی اکوستیک تشکیل می دهد که توسط شرکت معتبر ایتالیایی ساخته شده و قادر است پژواک صدای باد و امواج دریا را بازسازی نماید.
در قسمت ساحلی نیز ۸ دوش صحرایی برای نمک زدایی شناگران از آب دریا ساخته شده و برای ۸۰۰ نفر رختکن با استفاده از قفل الکترونیکی تعبیه شده است که توسط سیستم کنترل هوشمند شبکه اداره می شود و مراجعین بدون نیاز به حمل پول در ساحل با استفاده از مچ بندهای الکترونیکی تمام نیازهای خود را به منظور خرید و باز و بسته کردن قفل و فعالیت های دیگر برطرف خواهند کرد.
از دیگر تکنولوژی های بکار رفته دراین مجموعه ، یک سیستم هواساز VRFاست که در ترکیب با سیستم Fresh Air هوای مطلوب داخل رختکن ها را تامین می کند و کف پوش های جدیدضد آب که مانع لیز خوردن شده و ضدباکتری بوده و در برابر ضربه ، آتش و پارگی مقاوم است. ضمنا این مجتمع با استفاده از یک منبع ذخیره ۶۰ هزار لیتری GRP و ژنراتور برق اضطراری می تواند به صورت مستقل از سیستم برق و آب شهری نیز عمل نماید.
در این مجموعه شما می توانید از انواع تفریحات آبی مانند جت اسکی، پاراسل، غواصی و … لذت ببرید.

مجتمع تفریحات دریایی